Адам Глобус у Юрыдычным каледжы БДУ

30 лістапада 2018 года ў Юрыдычны каледж БДУ на заняткі па беларускай літаратуры ў 397 групу завітаў у госці вядомы беларускі пісьменнік і мастак Адам Глобус (сапраўднае імя – Уладзімір Вячаслававіч Адамчык). Сустрэча прайшла ў цёплай і добразычлівай атмасферы. Уладзімір Вячаслававіч падзяліўся ўспамінамі часоў вучобы ў школе, мастацкай вучэльні, акадэміі мастацтваў, распавёў гісторыю свайго псеўданіма, расказаў пра тое, як яго творы трапілі ў школьную праграму па беларускай літаратуры. Тэмы, узнятыя госцем, сама асоба пісьменніка выклікалі цікавасць у прысутных. Навучэнцы з ахвотай задавалі пытанні, за лепшыя з якіх Адам Глобус дарыў кнігі, напісаныя ім, яго бацькам і братам. Напрыканцы сустрэчы адбылася аўтограф- і фотасесія.

7 декабря 2018 года в 15.40

в ауд. 409 состоится заседание

Педсовета

Курс 3-9    (PDF) (EXCEL)