Праект “Люблю мой край – старонку гэту…”

8 кастрычніка быў праведзены праект “Люблю мой край – старонку гэту…”, прысвечаны году Малой Радзіме і Дню маці.

У праекце прынялі ўдзел навучэнцы курса 1.9 і 2.9. Пераможцы першага этапа праекта падрыхтавалі цікавыя расказы,эсэ, прэзентацыі пра сваю малую Радзіму. Ульяна Сяляўка з вялікай любоўю расказвала пра сваю вёску. З захапленнем падрыхтавалі прэзентацыі Астаповіч Вікторыя (г. Полацк), Запуняка Вераніка (в. Мікалаеўшчына), Крылова Валерыя г.Бяроза) і інш. Творчы падыход выкарыстала Мажэйка Вікторыя ў сваёй прэзентацыі “Я люблю цябе, мая Радзіма”. Пад час мерапрыемста гучалі беларускія песні ў выкананні Бань Анастасіі, вершы ў выкананні Бабій Дзіяны.

На мерапрыемстве прысутнічала заслужаны настаўнік БССР, малагадовы вязнік канцлагеру, адказны сакратар Мінскага гарадскога Савета Жанчын Лось Надзея Рыгораўна, якая расказала пра сваю малую Радзіму, сваю дзейнасць і працу Саюза жанчын г. Мінска.

Малая Радзіма – святое месца. Яно цягне да сябе нябачнай, дужа моцнай ніткай. Гэта тая нітка, якае звязвае ўсё жыццё маці і дзіця. Пагэтаму і праект мы правозділі на тыдні Маці.

“Любіце сваю святую зямлю аддана і да канца. Іншай вам не дадзена, дый непатрэбна” (У. Караткевіч).

Курс 3-9    (PDF) (EXCEL)

Курс 2-ЗО (PDF) (EXCEL)