Нацыянальны акадэмічны тэатр імя Я. Купалы

20 мая 2018 года навучэнцы группы 197 наведалі Нацыянальны акадэмічны тэатр імя Я. Купалы і праглядзелі спектакль “Чорная панна Нясвіжа”.

Вось ужо чатыры стагоддзі ў замку старажытнага Нясвіжа з’яўляецца прывід маладой жанчыны. Згодна легенды – гэта блукае пакутлівая душа недарэчна загубленай Барбары Радзівіл… Драматычная паэма Аляксея Дударава напісана на аснове аднаго з самых рамантычных паданняў пра трагічнае каханне беларускай магнаткі Барбары Радзівіл і польскага караля Жыгімонта. Відовішчны і пачуццёвы спектакль сцвярджае, што галоўнае ў жыцці – захаваць здольнасць да вялікіх пачуццяў і вялікіх учынкаў. Спектакль быў узнагарожданы дыпломам “За лепшы спектакль беларускай драматургіі” (2001 г.). Рэжысёр – Валерый Раеўскі. Рэкамендуем усім ажыццявіць прагляд даннага спектакля.

Расписание выполнено в формате xlsx и содержит НЕСКОЛЬКО листов.

Обращайте внимание на дату, обозначенную на ярлыке листа!!!

Расписание на следующую неделю публикуется в пятницу предыдущей недели.