Праект “Імя Беларусі”

У рамках працы факультатыва “Спадчына” быў праведзены праект “Імя Беларусі”. Навучэнцы павінны былі стварыць старонку гістарычнага дзеяча ў адной з сацыяльных сетак. На конкурс былі прадстаўлены старонкі Е. Полацкай, Ф. Скарыны, Л. Сапегі, П. Машэрава, В. Быкава, І. Дамейкі і інш. Кампетэнтнае журы з студэнтаў-практыкантаў БДУ прысудзіла першае месца Сяляўка Ульяне, якая прадстаўляла Васіля Быкава. Другое месца атрымалі навучэнцы Амельянюк Кірыл, Янушкевіч Ксенія, Батура Вераніка за дакладнаае і цікавае прадстаўленне ў сетцы “У кантакце” Пятра Машэрава, 100-годдзе са дня нараджэння якога адзначала наша краіна некалькі дзен таму. Навучэнцам Сікірыцкаму Дзянісу, Паўлоўскай Дар’і і Аніскевіч Таццяне прысуджана трэцяе месца. Пераможцы атрымалі дыпломы.

Расписание выполнено в формате xlsx и содержит НЕСКОЛЬКО листов.

Обращайте внимание на дату, обозначенную на ярлыке листа!!!

Расписание на следующую неделю публикуется в пятницу предыдущей недели.