Музей БГУ

У рамках працы гісторыка-патрыятычнага факультатыва “Спадчына” (группы курса 1.9) была арганізавана і праведзена экскурсія ў музей Беларускага Дзяржаўнага ўніверсітэта, пад час якой навучэнцы праслухалі шмат інфармацыі з  гісторыі ўтварэння і дзейнасці БДУ, пазнаёміліся з дасягненнямі студэнтаў і навукоўцаў на працягу 96 гадоў існавання вышэйшай навучальнай установы нашай рэспублікі. Нас уразілі не толькі экспанаты музея, але і цікавая экскурсія.

Сёння БДУ з’яўляецца вядучыай навучальнай установай  у сістэме нацыянальнай адукацыі  Рэспублікі Беларусь і буйным вучэбна-навукова-вытворчым комплексам, у якім побач з факультэтамі дзейнічае мноства навукова-даследчых інстытутаў  і цэнтраў, вытворчых прадпрыемстваў. Падрыхтоўка спецыялістаў вядзецца на 16 факультэтах і ў 4 інстытутах. У складзе ўніверсітэта знаходзіцца ліцэй і наш Юрыдычны калледж.

7 декабря 2018 года в 15.40

в ауд. 409 состоится заседание

Педсовета

Курс 3-9    (PDF) (EXCEL)