“Імя Беларусі”

Сярод мерапрыемстваў, якія былі праведзены пад час нядзелі агульнаправавых і грамадзянска-прававых дысцыплін быў арганізаваны і праведзены праект “Імя Беларусі”. Удзельнікамі праекта былі члены гісторыка-патрыятычнага гуртка “Спадчына”.

На працягу некалькі тыдняў навучэнцы праводзілі даследчую работу па гістарычнай асобе, якая, на іх думку, можа з’яўляцца сімвалам нашай Радзімы і насіць Імя Беларусі. Патрэбна было не толькі завесці профіль у выбранай сацыяльный сеці, але і правільна запоўніць асабістую інфармацыю, знайсці і ўказаць суайчыннікаў таго часу, сяброў абранага дзеяча.

Па меркаванні членаў гуртка лепшым стаў праект, прадстаўлены Альшаковай А., прысвечаны беларускаму пісьменніку, старшыні Першага Часовага урада БССР  Зм. Жылуновіча (Цішку Гартнага). Таксама былі прадстаўлены Рагнеда, Барбара Радзівіл, Васіль Быкаў, Міхаіл Савіцкі і іншыя гістарычныя асобы.

Курс 3-9    (PDF) (EXCEL)

(Дата обновления 09.11.2018)

Курс 3-ЗО (PDF) (EXCEL)