Канферэнцыя “Вайна ў лёсе маёй сям’і і маёй краіны”

У год гістарычнай памяці члены гісторыка-патрыятычнага гуртка “Спадчына” 18 красавіка 2022 года правялі  канферэнцыю “Вайна ў лёсе маёй сям’і і маёй краіны”, якая была прысвечана  Дню Перамогі і 78-годдзю вызвалення Беларусі ад нямецка-фашысцкіх захопнікаў.

Навучэнцы паведамілі цікавыя гісторыі пра ўдзел сваіх родных і блізкіх у Вялікай Айчыннай вайне. Многія з іх былі франтавікамі, іншыя ўдзельнічалі  ў падпольных арганізацыях, змагаліся з фашыстамі ў партызанскіх атрадах. Надзвычай цяжкі лёс выпаў  тым сваякам нашых навучэнцаў, якім давялося пазнаць працу астэрбайтараў, працаваць у нямецкіх гаспадароў і нават некаторым пабываць у нямецкім палоне.

Вельмі ўразілі нас выступленне Сяргеенка Данііла, Слушнік Анастасіі, Бойко Паліны, Савіцкай Кацярыны, Агвердзіевай Сабіны і інш. Навучэнцы Дайко Таццяна і Шкут Аліса падрыхтавалі відэа пра лёс сваіх родных.

Удзельнікі канферэнцыі дэманстравалі фотаздымкі, узнагароды (ордэны і медалі), пісьма, паштоўкі і іншыя каштоўныя рэчы, якія засталіся на памяць аб сваяках -  удзельніках Вялікай Айчыннай вайны.

Выступленні навучэнцаў паказалі, што ў многіх беларускіх семьях захоўваюць памяць аб ветэранах Вялікай Айчыннай вайны, якія ратавалі нашу зямлю ад захопнікаў і дзякуючы якім мы сёння жывём у мірнай краіне.

Матэрыял падрыхтавала Доўнар Т.І.

29 июня 2022 года в 14.30 в ауд. 409

состоятся заседания совета колледжа и Педсовета

Республиканский конкурс постер-мотиваторов

«Молодежь и интернет: формула безопасности»