Прагляд спектакля «Дзікае паляванне караля Стаха»

4 снежня 2021 г. члены патрыятычнага гуртка «Спадчына» у тэатры юнага гледача  прагядзелі спектакль “Дзікае паляванне караля Стаха”.  Гэта псіхалагічны дэтэктыў паводле аднаіменнай аповесці  Уладзіміра Караткевіча.

Дзеянне аповесці адбываецца ў канцы XIX стагоддзя. Малады вучоны-фалькларыст Андрэй Беларэцкі, збіўшыся з шляху падчас буры, трапляе ў радавы замак Яноўскіх - Балотныя Яліны (Балотныя Елі). Яго прымае гаспадыня замка, спадарыня Яноўская, апошняя прадстаўніца свайго роду. Яна распавядае Беларэцкаму, што род Яноўскіх пракляты з-за здрады, здзейсненага яе продкам, Раманам Старым, на дваццаць пакаленняў. Яна з’яўляецца прадстаўніком дваццатага пакалення, і чакае хуткай смерці, з якой спыніцца і род Яноўскіх.

Даведацца аб дальнейшых падзеях можна паглядзеўшы гэты спектакль. Нам ён вельмі спадабаўся. Тым больш, у канцы спектакля мы зрабілі фотаздымак на памяць з артыстамі тэатра.

Матэрыял падрыхтавала Доўнар Т.І.

29 июня 2022 года в 14.30 в ауд. 409

состоятся заседания совета колледжа и Педсовета

Республиканский конкурс постер-мотиваторов

«Молодежь и интернет: формула безопасности»