Экскурсія ў Нацыянальны гістарычны музей Рэспублікі Беларусь

У рамках працы факультатыва “Спадчына” навучэнцы наведалі Нацыянальны гістарычны музей Рэспублікі Беларусь. Гэта адзін з найбольш папулярных музеяў краіны. У яго зборы знаходзіцца самая шматлікая музейная калекцыя Беларусі – гэта больш чым 400 тысяч адзінак экспанатаў.

Мы пазнаёміліся з пастаяннай экспазіцыяй музея, унікальнай калекцыяй кладаў з розных мясцовасцей Беларусі, каштоўнымі дакументамі, у тым ліку з першым Сатутам ВКЛ 1529 г., старадрукаванымі кнігамі, партрэтамі гістарычных дзеячаў розных перыядаў, калекцыяй музычных інструментаў і зброі, каштоўным фарфоравым посудам. Мы убачылі друкавальны станок Гутэнберга, на якім друкаваў Ф. Скарына, пячатку Яна Сабескага, рыцарскія даспехі і інш. Праведзеная экскурсія нам вельмі спадабалася.

Материал подготовила преподаватель Довнар Т.И.

29 июня 2022 года в 14.30 в ауд. 409

состоятся заседания совета колледжа и Педсовета

Республиканский конкурс постер-мотиваторов

«Молодежь и интернет: формула безопасности»